Прегледи: 29177 - Коментари: 0
Всички последни футболни резултати от Европа и Българско

Всички последни футболни резултати от Европа и Българско

Дербита в Европа:
Австрия: Залцбург^ шампион 2.Волфсберг 3.Щурм 4.Аустрия В^* 5.Рапид В^
Белгия: Юнион Сен Жилоаз шампион 2.Брюж^ 3.Андерлехт 4.Антверп 5.Гент
Гърция: Олимпиакос** шампион 2.ПАОК* 3.Панатинайкос^** 4.Арис 5.АЕК
Нидерландия Аякс** шампион 2.ПСВ Айндховен* 3.Фейеноорд 4.Твенте 5.АЗ `67 Алкмаар
Португалия: Порто шампион 2.Спортинг 3.Бенфика 4.Брага^* 5.Жил Висенте
Румъния: ЧФР Клуж шампион 2.Стяуа** 3.Университатя Кра* 4.Кампиони 5.Фарул
Сърбия: Цървена звезда* шампион 2.Партизан^*** 3.Чукарички* 4.Бачка топола 5.Вождовац
Турция: Трабзонспор шампион 2.Фенербахче 3.Коняспор 4.Истамбул Башакшехир 5.Аланияспор
Украйна, /Русия де факто/: Шахтьор* шампион 2.Динамо** 3.Днипро^* 4.Заря 5.Ворскла
Унгария: Ференцварош**** шампион 2.Кишварда 3.Пушкаш Академи 4.Фехервар
Франция: ПСЖ шампион ШЛ 2.Марсилия* ШЛ 3.Монако^** ШЛ 4.Рен 5.Ница
Шотландия: Селтик шампион 2.Глазгоу Р* 3.Хартс 4.Дънди Юн^ 5.Рос Каунти
Забележка: Със звездички * - съответно броя им, са отбелязани отборите, които са били елиминирани от български в Евротурнирите, с шрифт - носителите на поне една клубна Еврокупа и с керемидка^ - финалистите в Евротурнирите.

Снимка: Антон Стоянов: Приятел на РодинаБг.ком


България
ХII кръг:
Арда - Хебър 1:0
Септември - Спартак 1:1
Черно море - Ботев Вр 2:1
Ботев Пд - Славия 1:0
Локомотив Сф - Лудогорец 1:0

Понеделник, 15,00: Локомотив Пд - ЦСКА 1948
17,30: ЦСКА-София - Пирин
20,00: Берое - Левски

Черно море - ФК Левски отл
Славия - ФК Левски отл
Ботев Пд - ЦСКА-София отл
Славия - Лудогорец отл
Лудогорец - ФК Левски отл
Локомотив Пд - ЦСКА-София отл
Класиране:
1.Лудогорец 7п 2р 1з 30:6г 23т
2.ЦСКА 1948 7п 2р 2з 19:9г 23т
3.ЦСКА-София 7п 1р 1з 16:5г 22т
4.Локомотив Пд 7 1 2 11:6 22
5.Черно море 7 1 3 15:12 22
6.Локомотив Сф 6 3 3 16:11 21
7.Арда 6 2 5 12:12 20
8.ФК Левски 6 0 2 18:4 18
9.Славия 6 0 4 12:8 18
10.Ботев Пд 3 1 7 15:17 11
11.Берое 3 2 6 11:21 11
12.Ботев Вр 3 1 8 13:23 10
13.Септември 2 3 7 11:19 9
14.Пирин 1 4 6 6:14 7
15.Хебър 2 1 8 4:22 7
16.Спартак 1 2 9 9:27 5

Бундеслига - Германия
VIII кръг:
Байерн М - Байер Л 4:0
Кьолн - Борусия Д 3:2
Волфсбург - Щутгарт 3:2
Айнтрахт Фра - Унион 2:0
Фрайбург - Майнц 05 2:1
РБ Лайпциг - Бохум 4:0
Вердер - Борусия М 5:1
Херта - Хофенхайм 1:1
Шалке 04 - Аугсбург 2:3
КЛАСИРАНЕ:
1.Унион* 5п 2р 1з 15:6г 17т
2.Фрайбург 5 2 1 13:7 17
3.Байерн М 4 3 1 23:6 15
4.2.Борусия Д 5п 0р 3з 11:10г 15т
5.Хофенхайм* 4 2 2 14:9 14
6.Айнтрахт Фра 4 2 2 16:13 14
7.Кьолн^ 3 4 1 14:10 13
8.Вердер 3 3 2 18:13 12
9.Борусия М 3 3 1 11:10 12
10.РБ Лайпциг 3 2 3 13:12 11
11Майнц 3 2 3 8:12 11
12.15.Аугсбург 3 0 4 7:12 9
13.Волфсбург 2 2 4 8:14 8
14.Херта 1 4 3 8:10 7
15.Шалке 04 1 3 4 10:17 6
16.Байер Л* 1 2 5 9:16 5
17.Щутгарт^** 0 5 3 9:13 5
18.Бохум 0 1 6 4:20 1

Англия, Премиер лийг:
IХ кръг:
Арсенал - Тотнъм 3:1
Саутхямптън - Евертън 1:2
Борнемут - Брентфорд 0:0
Кристъл Палас - Челси 1:2
Фулъм - Нюкясъл 1:4
Ливърпул - Брайтън 3:3
Уест Хям - Уулвърхямптън 2:0
Манчестър С - Манчестър Юн 6:3
Лийдс - Астън Вила 0:0

Понеделник, 22,00: Лестър - Нотингам Форест

Брайтън - Кристъл Палас отл
Челси - Ливърпул отл
Манчестър Юн - Лийдс отл
Класиране:
1.Арсенал 7п 0р 1з 20:8г 21т
2.Манчестър С 6п 2р 0з 29:9г 20т
3.Брайтън 4 2 1 14:8 14
4.Тотнъм 4п 2р 1з 13:8г 14т
5.Манчестър Юн 4 0 3 11:14 12
6.Нюкясъл 2 5 1 12:8 11
7.Фулъм^ 3 2 3 14:16 11
8.Ливърпул* 2 4 1 18:9 10
9.Брентфорд 2 4 2 14:11 10
10.Евертън 2 4 2 7:7 10
11.Челси 3 1 2 8:9 10
12.Лийдс 2 3 2 10:10 9
13.Борнемут 2 3 3 6:19 9
14.Астън Вила 2 2 4 7:13 8
15.Уест Хям 2 1 4 4:7 7
16.Саутхямптън 2 1 5 8:13 7
17.Кристън Палас 1 3 2 6:8 6
18.Уулвърхямптън^ 1 3 4 3:9 6
19.Нотингам Форест* 1 1 6:17 4
20.Лестър 0 1 6 9:21 1

Испания, Ла Лига
VII кръг:
Атлетик Б - Алмерия 4:0
Кадис - Виляреал 0:0
Хетафе - Валядолид 2:3
Севиля - Атлетико М 0:2
Майорка - Барселона 0:1
Еспаньол - Валенсия 2:2
Селта - Бетис 1:0
Жирона - Реал Сос 3:5
Реал М - Осасуна 1:1

Понеделник, 22,00: Райо Валекано - Елче
Класиране:
1.Барселона 6п 1р 0з 19:1г 19т
2.Реал М 6п 1р 0з 18:7г 19т
3.Атлетик Б^* 5 1 1 16:4 16
4.Бетис^ 5 0 2 10:5 15
5.Атлетико М 4 1 2 12:6 13
6.Реал Сос* 4 1 2 15:12 13
7.Осасуна 4 1 2 8:6 13
8.Виляреал 3 3 1 10:2 12
9.Валенсия* 3 1 3 12:7 10
10.Селта 3 1 3 9:13 10
11.Майорка^ 2 2 3 6:8 8
12.Жирона 2 1 4 10:12 7
13.Райо Валекано 2 1 3 5:8 7
14.Хетафе 2 1 4 8:15 7
15.Севиля 1 2 4 7:13 5
16.Еспаньол^ 1 2 4 7:14 5
17.Алмерия 1 1 5 4:11 4
18.Валядолид 2 1 4 6:13 7
19.Кадис 1 1 5 1:14 4
20.Елче 0 1 5 2:16 1

Серия "А" - Италия:
VIII кръг:
Наполи - Торино 3:1
Интер - Рома 1:2
Емполи - Милан 1:3
Лацио - Специя 4:0
Сасуоло - Салернитана 5:0
Сампдория - Монца 0:3
Лече - Кремонезе 1:1
Аталанта - Фиорентина 1:0
Ювентус - Болоня 3:0

Понеделник, 21,45: Верона -Удинезе
Класиране:[/color]
1.Наполи 6п 2р 0з 18:6г 20т
2.Лацио* 5 2 1 17:5 17
3.Аталанта 6 2 0 12:3 20
4.Милан 5 2 1 16:9 17
5.Удинезе* 5 1 1 15:7 16
6.Рома* 5 1 2 10:8 16
7.Ювентус* 3 4 1 12:5 13
8.Сасуоло 3 3 2 10:8 12
9.Интер 4 0 4 14:13 12
10.Торино^ 3 1 4 7:10 10
11.Фиорентина 2 3 3 7:7 9
12.Салернитана 1 4 3 10:13 9
13.Специя 2 2 4 7:15 8
14.Лече 1 4 3 6:8 7
15.Емполи 1 4 3 6:9 7
16.Монца 2 1 5 8:14 7
17.Болоня 1 3 4 7:13 6
18.Верона 1 2 4 6:13 5
19.Кремонезе 0 3 5 6:15 3
20.Сампдория 0 1 7 4:16 1

Русия:
ХI кръг:
Газовик Оренбург — Сочи 4:1
Химки — ЦСКА 1:2
Локомотив М — Урал 2:4
Факел — Торпедо М 2:2
Зенит — Ростов 3:1
Ахмат — Динамо 2:1
Пари Нижний Новгород — Спартак 1:2

Понеделник, 19,00: Криля Советов — Краснодар
1.Зенит 9п 2р 0з 32:4г 29т
2.ЦСКА* 7 2 2 23:10 23
3.Спартак 7 1 3 24:12 22
4.Ростов 6 4 1 20:15 22
5.Краснодар 6 2 2 19:14 20
6.Ахмат 5 2 4 16:15 17
7.Сочи 5 2 4 18:20 17
8.Динамо^* 4 4 3 15:13 16
9.Газовик Оренбург 5 0 5 18:25 15
10.Пари Нижний Новгород 3 3 5 17:20 12
11.Криля Советов 2 4 4 10:13 10
12.Локомотив 2 3 6 15:22 9
Факел 1 6 4 15:22 9
14.Химки 2 2 7 12:23 8
15.Урал 2 1 8 9:21 7
16.Торпедо 1 2 8 7:23 5




Потребител:


Коментар: