Дата: 2008-09-29 22:15:59 | Прегледи: 2497 | Коментари: 0
В Новия завет Христос казва: "По-лесно е камила да мине през иглени уши, нежели богат да влезе в царството небесно." Казва го на Юда, който е бил син на доста заможни родители, разбирал е от пари, та затова и Спасителят го прави ковчежник на себи си и на Апостолите. Пътят на парите сам по себе си не е интересен. Те стоят дълго-дълго време в кутии, по рафтове или по джобове и само за секунди през 24-те часа на деня преминават от едни в други ръце. Самите пари не изпитват нищо при то...Прочети цялата статия
Дата: 2008-09-14 14:05:33 | Прегледи: 2671 | Коментари: 0
Мати Булгарикус Балканикус ДОКАТО НАРОДЪТ СИ СЕ ЧУДИ, що да чини с изкуствено недоходоносните бонове от безславната "масова" приватизация на Мати Булгарикус Балканикус, /Кой каза - Мяу!?!/, реалният приватизационен процес продължава по пътища, непрогнозируеми дори за набързо нахитрялите десетпроцентни пазар-монетарни икономисти. Подобен е случаят и, - с Българска Телекомуникационна Компания ЕАД. /Търгувана – претъргувана!/ На която не достигат не повече от един-два аршина сп...Прочети цялата статия
Дата: 2008-08-28 12:43:21 | Прегледи: 2678 | Коментари: 0
Според градската шефка на службата по заетостта - г-жа Ганева, това е начинът да ликвидираме безработицата. Ако един работодател наеме чирак, плащат му се 1 + 1 година осигуровките на минимална работна заплата + 120 лв/мес. Такива позиции - чирашки - са подходящи за работнически професии - козметички, зидари, фризьорки, камериерки /особено във високозвездните хотели, както отбеляза регионалният директор на службата по заетостта Пламен Начков/. Най-проблемни за намиране на работа са людете с ...Прочети цялата статия
Дата: 2008-08-26 09:57:41 | Прегледи: 6416 | Коментари: 1
Един електронен варненски вестник коментира покупката едва ли не като икономическо, политическо, морално и всякакво престъпление. Без хич да обичаме българската олигархия, националистБг.ком е на точно обратното мнение - всеки завод, къща, местенце, което е притежание на българи, а не на чужденци е ДОБРО за България. Най-лошият собственик българин, е 10 и 100 пъти по-добър от най-добрия чужденец. В момента 99 % от българските стратегически суровини и над 45 % от високотехнологичния ...Прочети цялата статия
Дата: 2008-08-25 15:07:00 | Прегледи: 5469 | Коментари: 1
Един от прехвалените български министри - на транспорта Петър Мутафчиев - реши да успокоява обществените настроения на българските моряци. След злощастното про/е/даване на националния авиопревозвач БГА "Балкан" на България се наложи да създава нова авиокомпания, която да отговаря на потребностите на българските граждани. Ние знаем за ционистките намеси в българската икономика и за алчността и подлостта на тези, които подариха на съмнителни чужди фирми бисерите на нашата икономика. ...Прочети цялата статия
Дата: 2008-08-19 00:18:59 | Прегледи: 3392 | Коментари: 2
Западът официално призна, че идва в България само заради високите печалби. Въпреки корупцията, недоизградената инфраструктура, зевовете в съдебната система, слабата ни покупателна способност и куп съществуващи и несъществуващи грехове, които ни се приписват. За всяка западна фирма, която пристига в България - още от първия месец, че и от първата седмица е ясно - страната ни е ЗЛАТНА кокошка за финансовите им щения. Особено им харесва данъчната ни система и самия размер на данъците....Прочети цялата статия
Дата: 2008-07-14 15:55:49 | Прегледи: 2196 | Коментари: 0
Основната задача на ЕС е да не допусне националните икономики на страни като България да напреднат. Ние сме необходими на Запада като суровинна база, като източник на висококвалифицирани, но евтино заплатени кадри, като "плашило", което да размахват, за да печелят гласовете на наивниците в своите държави. От друга страна, искат народът ни да спазва ред и подчинение, за да могат спокойно да ни скубят. Бай Ганьо такъв/онакъв!, но много добре като търговец с нюх е схванал същностт...Прочети цялата статия
Дата: 2008-07-13 14:49:51 | Прегледи: 2976 | Коментари: 0
Ах, колко сме велики бе тонът и съдържанието на пресконференцията на Българска нова демокрация в офиса им от 10,00 днес във Варна. То 90-99 % говореше ексминистър Лидия Шулева и спорадично се включиха ексминистър Николай Свинаров и маститият варненски адвокат Борислав Ралчев. Имаше още 3-4 депутат/к/и + хора от местната структура. НационалистБг.ком винаги се е стремял да показва и черното, и бялото. [b]Трябва да признаем, въпреки че г-жа Шулева ни е нелюбима /не по етнически причини/, т...Прочети цялата статия
Дата: 2008-07-09 17:35:49 | Прегледи: 2901 | Коментари: 0
НационалистБг.ком избягва да публикува само декларации. Обаче, когато разбрахме от протестиращите на варненския площад "Независимост" семейни лекари, че от пациент получават по 0,72ст/месец + че им слагат лимит до 1 500 пациента - ни стана съвсем ясно, че държавната власт се подиграва с човешкото здраве. Ами ако някой лекар е наистина спец и хората му вярват и искат да се лекуват при него, какво? Кой канцеларски плъх е измислил поредните недоносени "правила"? ОБЩОПРАКТ...Прочети цялата статия
Дата: 2008-07-07 18:47:18 | Прегледи: 2750 | Коментари: 0
Подпишете се, недоволни варненци, на страницата на decentwork.org . Подпишете се против управлението на тройната коалиция, против растящите цени на тока, храните и всичко. В целия свят тече акция - Апел за действие за достоен труд и достоен живот. Подпишете се, защото половината от работната сила в света получава < от $ 2/ден. Подпишете се, защото 12,3 мил мъже и жени работят в робство. Подпишете се, защото 200 мил деца вместо да ходят на училище, работят, немалко от тях тежък...Прочети цялата статия
Дата: 2008-07-03 12:29:02 | Прегледи: 2602 | Коментари: 0
Не разнобой, а хаос цареше в различните мнения на лидерите на варненския туризъм. На въпрос на националистБг.ком какъв % хотели ще фалират в региона един каза 10 %, друг повече, трети - че нямало да фалират, но силно ще се намалят печалбите. Бяха се събрали практически всички босове на туристическия бизнес и коментираха, меко казано, несполучливото начало на сезона. Естествено, не всяка прогноза се сбъдва, но точно както имаха "орел, рак и щука" мнение по този конкретен про...Прочети цялата статия
Дата: 2008-07-01 15:57:59 | Прегледи: 10339 | Коментари: 6
Днес беше най-щастливият ден в работата ми на журналист, откакто поднових тази си дейност. Само като спортен репортер в Радио Варна съм изпитвал по-голяма радост - коментирах победата на България над Германия в САЩ"94. [b]Бяхме на пресконференция и обиколка из завода по случай 21-та годишнина на "Елдом инвест". Да започна с най-хубавия за мене като българин миг. Около 100-на работника видях в цеховете. Попитах един познат за заплатата му. Той се опита да не ми я каже, но понеж...Прочети цялата статия
Дата: 2008-07-01 15:57:59 | Прегледи: 2722 | Коментари: 0
Има много белези за икономическото развитие на една държава, но един от най-важните са инвестициите. Колко средства се влагат за създаване на нови производства, банки, инфраструктура, здравеопазване, образование. В световната практика на глобализация обаче, все по-често решаващ критерий за силата, стабилността и прогреса на една национална икономика е разликата в инвестиционните вложения. Например, САЩ са държавата с най-много инвестиции в чужди държави, особено в такива с евтина работна ...Прочети цялата статия
Дата: 2008-07-01 15:57:59 | Прегледи: 2687 | Коментари: 0
Дамян Лазаров, шеф на Комисията за защита на потребителите, беше тия дни преди 24 май във Варна. Миналата година били направили над 4 800 проверки по сигнали, тази година - 1 100 били проверките. Да не ви занимавам, драги читатели, с цифри, в сайта на Агенцията kzp.bg - има всички числа. Били отстранили от пазара дъвка, която можела да се яде, детски сукманчета с остри капси в джобовете и пр. "значими" стоки. Г-н Лазаров подробно разясни разликата между стока и услуга, но те...Прочети цялата статия
Дата: 2008-07-01 15:57:59 | Прегледи: 2675 | Коментари: 0
Наличието на сериозна криза в икономиката на Великобритания не е тайна, но все по-отчетливо става, че подробностите на тази криза могат да срутят целия обществен договор. Най-сериозният икономически индикатор за сериозността на проблемите е нечуваният в английската икономическа история конфликт между премиера Гордън Браун /респективно Министерския съвет/ и 10-те големи икономически гиганта на "обединеното" кралство. Държавникът е силно обезпокоен от нарастващия бюджетен дефицит....Прочети цялата статия