Спорт

Спорт

2017:

06 октомври, Пекин:
Григор Димитров елиминира испанеца Роберто Баутиста Агут на 1/4 ф на АТП-500 тенис-турнира в китайската столица и ще срещне на 1/2 ф № 1 в световната ранглиста Рафаел Надал.

17 септември, Любляна:
Волейболистките от националния отбор на България за жени до 23 г спечелиха исторически бронзов медал на световното първенство в Словения. Момичетата на Антонина Зетова се наложиха над Доминиканска република с 4:2 /12:15, 15:8, 15:11, 16:18, 15:11, 15:9/ в малкия финал.

02 септември, Пезаро, Италия:
Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели сребърен медал в многобоя на световното първенство: Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова, Лаура Траатс и Елена Бинева с оценка от 36,950. Русия е първа с 37,700 точки, Япония - трета с 36,650.

20 август, Синсинати:
Григор Димитров спечели първия си "Мастърс" турнир. Това значи 1000 т за АТП веригата и около $ 1 мил.

17 юли, Лондон:
Григор Димитров отново е част от Топ 10 на световната ранглиста. Това стана факт с публикуването на новото седмично издание на класацията на АТР. С достигането си до 1/8 ф на "Уимбълдън" българинът събра 3160 т и излезе на десето място.

30 юни, Вашингтон:
Винъс Уилямс, убийца?!:
Американската тенисистка Винъс Уилямс бе посочена като отговорна за предизвикване на катастрофа с фатален край, съобщава вестник Die Frankfurter Allgemeine Zeitung.

24 юни, Харков:
Даниел Асенов триумфира с европейската титла по бокс за мъже в категория до 52 кг от шампионата в Харков Украйна. На финала нашият победи по точки англичанина Дийн Фаръл с 3:2 съдийски гласа - 29:28, 28:29, 30:27, 27:30, 29:28.

25 март, София:
Българският национален отбор по футбол победи Холандия с 2:0 в групата за класиране за СП в Русия през 2018 г. Така българите застанаха на трето място в групата, с шансове за класиране на световното.

03 март, Белград:
На Европейското първенство по лека атлетика на закрито Радослава Мавродиева спечели сребърен медал в дисциплината тласкане на гюле. Тя подобри личното си постижение в зала с резултат 18,36.

05 февруари, Банско:
След победата в петък, днес Радослав Янков стигна до финала /загуби от французина Силвиан Дуфур/ на СКупа по Паралелен гигантски слалом в сноуборда. Така българинът затвърди водачеството си в общото класиране на паралелните дисциплини в сноуборда с 3400 точки.

03 февруари, Банско:
Радослав Янков спечели етапа от Световната купа по Паралелен Гигантски слалом по сноуборд и излезе начело в класирането за дисциплината и в общото класиране за паралелните слаломи.

27 януари, Рогла, Словения:
Класирането в Паралелния гигантски слалом в сноуборда: 1.Невин Галмарини /Швй, 1986/, 2.Радослав Янков /Бг, 1990/, 3.Жан Козир /Слн, 1984/. Така българинът, носител на Световната купа за миналия сезон спечели 800 т за СК и вече е в челната тройка в общото класиране за този сезон.

25 януари, Мелбърн:
Григор Димитров надви категорично белгиеца Давид Гофен с 6:3, 6:2, 6:4 на 1/4-финалите на Australian Open и за първи път в историята на родния тенис българин ще играе на полуфинал на турнира от "Големия шлем" в Мелбърн.

07 януари, Бризбейн, Австралия:
Най-силният български тенисист Григор Димитров спечели днес пета титла от ATP тура в своята кариера. Поставеният под № 7 хасковлия надделя над японеца Кей Нишикори с 6:2, 2:6, 6:3 на финала на турнира от категорията ATP 250 в Бризбейн. Така нашият герой започна отлично 2017-та г, като отстрани по пътя към победата трима от Топ-10 в световната листа: № 3 Милош Раонич от Канада, № 5 Кей Нишикори и № 8 Доминик Тийм от Австрия.