Прегледи: 21790 - Коментари: 1
СЛОВЯНСКИ НОВИНИ

СЛОВЯНСКИ НОВИНИ

2019:

23 август, Москва, Русия:
Броят на руснаците, които към 01 януари 2019 г са били на възраст над 100 г, е 20 582 души, което представлява рекорд в статистиката за страната, според Росстат. Спрямо 2017 г, броят на столетниците в Русия се е увеличил с близо 17 %. При това се отбелязва, че броят на хората над 100-годишна възраст се увеличава вече за осма поредна година и през разглеждания период почти се е утроил. По данни на Росстат заради Втората Световна война над 70 % от столетниците са жени /14 687 души/.

26 юли, Кванджун, Корея:
На Световното първенство по плувни спортове триумф за словянска Русия:
200 м бруст мъже световната титла с нов световен рекорд за Антон Чупков
200 м бруст жени световна титла за Юлия Ефимова
200 м гръб мъже световна титла за Евгени Рилов

22 юли, Будапеща, Унгария:
2 златни медала от Световното първенство по фехтовка, рапира спечели словянката от руски произход Инна Дериглазова - индивидуално и отборно.

15 юли, Чикаго, ФАЩ:
Мъжкият волейболен отбор на Русия разгроми домакините от ФАЩ с 3:1 сета и защити титлата си от Лигата на нациите.

14 юли, Лондон, Англия:
Словянски триумф в наглосаксонската столица, 3 купи от Уимбълдън, Отвореното тенис първенство на Англия:
Словянинът от сръбски произход с брилянтна игра и велика психика Новак Джокович надделя над Роже Федерер, най-хубавото бе разплаканата публика на корта, 90 % оплюваща сърбина.
Румънката от словянски произход /румънците са над 50 % генетически словяне/ Симона Халеп размаза афроамериканката със свръхнагло и феминистко извратено поведение Сирена Уилямс с 2:0 /6:2, 6:2/.
Словянската смесена двойка от хърватски произход спечели също Купата на Уимбълдън, а във финала на женските двойки и в печелившата, и в губещата имаше по една словянка.

16 юни, Рабат, Мароко:
Сергей Шубенков спечели дисциплината 110 м пр от състезанията в Брилянтната лига по лека атлетика.
Украинецът /чети: руснакът/ Богдан Бондаренко спечели дисциплината висок скок от Брилянтната лига по лека атлетика.

19 май, Витория, Испания:
ЦСКА Москва спечели баскетболната Еврокупа на шампионите.

17 март, Фалун, Швеция:
Руснакът Александър Болшунов спечели етапа от Световната купа в дисциплината 15 км свободен стил.
Викерсунд, Норвегия:
Словенецът Домен Превц спечели етапа от Световната купа в дисциплината ски полети.

16 март, Викерсунд, Норвегия:
Отборът на Словения спечели ски скоковете в състезанията от Световната купа.
Италия, Тирено Адриатико:
Етническият руснак Алексей Луценко от Казахстан спечели кралския етап от колоездачното състезание, следван от словенеца Примож Роглич, който е фаворит за спечлването на обиколката.

10 март, Йозтерзунд, Швеция:
Украинецът /чети: руснакът/ Дмитро Пидружни стана световен шампион в дисциплината преследване от 12,5 км в биатлона.

09 март, Осло-Хоменколен, Норвегия:
В традиционния и свръхпрестижен маратон на 50 км класическо ски бягане и етап от Световната купа първите 4 места са за руснаци : победа за Александър Болшунов /той пое и водачеството в общото класиране за Световната купа/, следван от Максим Вилегжанин, Андрей Ларков и Иля Семериков.
Скуол, Швейцария:
Рускинята Милена Бикова спечели етапа от Световната купа по гигантски слалом в сноуборда /това е първата й победа в Световната купа/, а чехкинята и олимпийска шампионка в дисциплината е втора. 5 в първата десетица са словянки.
Солт Лейк Сити, Юта, САЩ:
Руснакът Павел Кулижников спечели етапа от състезанията от Световната купа на 500 м бързо пързаляне с кънки, като постави нов световен рекорд.
Чехкинята Мартина Сабликова спечели етапа от състезанията ог Световната купа на 3 000 м бързо пързаляне с кънки, като постави нов световен рекорд.

08 март, Йостерзунд, Швеция:
Словачката Анастасия Кузмина /етническа рускиня/ стана световна шампионка в дисциплината 7,5 км спринт в биатлона.
Шпиндлеров Млин, Чехия:
Словачката Петра Вълхова спечели гигантския слалом в етапа от Световната купа.

03 март, Калгари, Канада:
Чехкинята Мартина Сабликова постави нов световен рекорд на 5000 м бързо пързаляне с кънки и спечели световната титла в многобоя.

02 март, Бакуера Берет, Испания:
Чехкинята Ева Самкова спечели сноубърд кроса в етап от състезанията за Световната купа и води в общото класиране за Купата.
Калгари, Канада:
Чехкинята Мартина Сабликова постави нов световен рекорд в дисциплинита 3000 м бързо пързаляне с кънки.

01 март, Зеефелд, Австрия:
Полякът Давид Кубацки спечели златен медал в дисциплината ски скок от малка шанца на Световното първенство по северни дисциплини.

24 февруари, Сочи, Русия:
В състезанията от Световната купа в спринта в спускането с шейни цялата почетна стълбица на медалите е от руснаци: първи е Семьон Павличенко /той спечели Световната купа в Генералното класиране/, втори е Роман Репилов /втори и в Генералното класиране за Световната купа/, а трети е Максим Аравин, за първи път на бронзова позиция в етап от Световната купа.
Руснакът Семьон Павличенко спечели състезанията от Световната купа в спусканията с шейни, а на второ място застана съотборникът му Роман Репилов.
Двойката мъже в шейните в спринта Александър Денисов и Владимир Антонов спечелиха състезанието от Световната купа, на второ място застанаха балтословяните Андрис и Юрис Сикс.
Рускинята Виктория Демченко /дъщеря на легендата в шейните - сибирския "тигър" Алберт Демченко/ спечели спринта в спусканията с шейни в етапа от Световната купа.
Руската щафета в спускането с шейни в състав Виктория Демченко, Семьон Павличенко, и двойката Александър Денисов/Владимир Антонов спечелиха състезанието от Световната купа.
Хееренвеен, Холандия:
Руснакът Павел Кулижников спечели Световното първенство по спринтьорски многобой.
Калгари, Канада:
Руснакът Александър Третяков спечели Световната купа по скелетон за сезона 2018/2019 г.

23 февруари, Сочи, Русия:
Двойката мъже в шейните руснаците Александър Денисев и Владимир Антонов спечелиха състезанието от Световната купа.
Калгари, Канада:
Рускинята Елена Никитина спечели Световната купа в женския скелетон, като в днешното състезане взе петото място. Тя спечели 3 от 8-те старта, като канадката от български произход Мирела Рахнева е трета в общото класиране за Световната купа.
Тайната градина, Китай:
Словенецът Тим Мастнак спечели състезанията от Световната купа в паралелния гигатнски слалом в сноуборда, а втори е руснакът Андрей Соболев.
Дубай, Обединени арабски емирати:
Швейцарката от сръбски произход Белинда Бенчич победи чехкинята Петра Квитова на финала на ВТА турнира.
Минск, Белорусия:
Цялата почетна стълбица в скоковете в ски свободен стил в състезанията от Световната купа е от словяни: победител е Максим Буров от Русия, следван от Антон Кушнир от Белорусия и Станислав Никитин от Русия.

17 февруари, Коне, Италия:
Руснакът Александър Болшунов спечели дисциплината 15 км ски в класическия стил от ските северни дисциплини в състезания от Световната купа.

16 февруари, Лейк Плесид, САЩ:
Олимийският шампион от Сочи руснакът Александър Третяков спечели състезанията по скелетон от Световната купа, където е едноличен водач. На второ място е балтословянинът от Латвия Мартин Дукурс.
Москва, Русия:
Руснакът Станислав Никитин спечели състезанията по ски скокове в ските свободен стил от Световната купа.
Белорускинята Александра Романовская спечели състезанията по ски скокове в ските свободен стил от Световната купа.
Пьонгчанг, Корея:
Двукратната олимпийска шампионка от Пьонгчанг в алпийските ски в супергигантския слалом и в гигантския слалом в сноуборда спечели гигантския слалом от етапа от Световната купа.
Словенецът Жан Козир спечели супергигантския слалом в сноуборда в състезанията от Световната купа.

15 февруари, Лейк Плесид, САЩ:
Рускинята Елена Никитина спечели състезанията по скелетон от Световната купа и води в генералното класиране.
Вилинген, Германия:
Отборът на Полша /Волни, Зила, Кубацки, Щох/ спечели състезанията по ски скокове северни дисциплини в етап от Световната купа.

14 февруари, Оре, Швеция:
Петра Влъхова стана първата словачка световна шампионка в алпийските ски като победи в гигантския слалом на Световното първенство в шведския курорт.

10 февруари, Оре, Швеция:
Словенката Илка Щухец спечели световната титла в класическата дисциплина от алпийските ски - спускането, като затвърди победата си от предното Световно първенство.
Лахти, Финландия:
Полякът Камил Щох спечели победата от етапа на Световната купа в дисциплината ски скок.
София, Българско:
Руснакът Даниил Медведев спечили АТП-250 тенис турнира, като победи на финала етнически сърбин Мартон Фучович, играещ за Унгария.

09 февруари, Оберхоф, Германия:
Руснакът Семьон Павличенко спечели етапа от Световната купа в спускането с шейни, втори е също руснак - Роман Репилов.
Инцел, Германия:
Чехкинята Мартина Сабликова стана световна шампионка в дисциплината 5000 м бързо пързаляне с кънки.

08 февруари, Парк Сити, САЩ:
Казахстанката Юлия Галишева /етническа рускиня/ спечели титлата в дисциплината бабуни от Световното първенство.
Инцел, Германия:
Руснакът Руслан Мурашов стана световен шампион в дисциплината 500 м бързо пързаляне с кънки.

07 февруари, Инцел, Германия:
Чехкинята Мартина Сабликова стана световна шампионка в дисциплината 3000 м бързо пързаляне с кънки.

06 февруари, Парк Сити, САЩ:
Руснакът Максим Буров спечели златен медал на Световното първенство в дисциплината ски свободен стил - скокове, а на второ място се класира украинецът Александър Абраменко.

05 февруари, Парк Сити, САЩ:
Руснакът Дмитри Логинов потвърди суперкласата си като направи дубъл на Световното първенство и след паралелния гигантски слалом победи и в паралелния слалом в сноуборда.

04 февруари, Парк Сити, САЩ:
Руснакът и адаш Дмитри Логинов стана световен шампион в дисциплината сноубърд паралелен гигантски слалом, а втори е словенецът Тим Мастнак.

03 февруари, Оберстдорф, Германия:
Цялата почетна стълбичка в състезанията по ски полети за Световната купа е от словяни: победител е Камил Щох от Полша, втори е Евгени Климов от Русия, а трети - Давид Кубацки от Полша.
Хамар, Норвегия:
Руснакът Павел Кулижников спечели дисциплината 500 м бързо пързаляне с кънки от Световната купа, втори е руснакът Руслан Мурашов.
В същите състезания от Световната купа руснакът Денис Юсков спечели дисциплината 1500 м.
Дрезден, Германия:
Руските женска и смесени щафети спечелиха състезанията по кънки шорт трек от Световната купа.
Рускинята София Просвирнова спечели състезанията на 1000 м кънки шорт трек от Световната купа.

01 февруари, Парк Сити, САЩ:
Чехкинята Ева Самкова стана световна шампионка в дисциплината бордър крос в сноуборда.
Марибор, Словения:
Словачката Петра Влъхова пред стотици свои сънародници спечели състезанието по гигантски слалом от Световната купа по ски алпийски дисциплини.
Хамар, Норвегия:
Чехкинята Мартина Сабликова спечели състезания на 3000 м бързо пързаляне с кънки от Световната купа. Втора е рускинята Наталия Воронина, а трета - Марина Зуева от Беларус.
Обертсдорф, Германия:
Словенецът Тим Зайц спечели състезанието по ски скокове от Световната купа, втори е Давид Кубацки от Полша.

**********

27 януари, Мелбърн, Австралия:
Сърбинът Новак Джокович разгроми във финала от Турнира от Големия шлем по тенис испанеца Рафаел Надал с 3:0 сета. Джокович затвърди позицията си на № 1 в ранглистата на АТП.
Винтерберг, Германия:
Руската щафета в спускането с шейни в състав Татяна Иванова, Семьон Павличенко, Владислав Южаков и Юри Прохоров стана световен шампион.
Улрикехамън, Швеция:
Руските мъжки щафети в ски бягането 4х7,5 км първи и втори отбор спечелиха етапа от Световната купа.

26 януари, Мелбърн, Австралия:
Чехкинята Барбора Стрейчикова спечели турнира на смесени двойки от турнира от Големия шлем.
Москва, Русия:
Руснакът Андрей Соболев спечели състезанията от Световната купа в дисциплината сноуборд паралелен слалом.
Франция:
Рускинята Ина Дериглазова спечели състезанията от Световната купа по рапира.

25 януари, Санкт Мориц, Швейцария:
Българката Мирела Рахнева, която се състезава за Канада, спечели състезанията в скелетона от Световната купа.

24 януари, Антхолц - Антерселва, Италия:
Чехкинята Маркета Давидова спечели състезанията в спринта от Световната купа по биатлон.

19 януари, Лейк Плесид, САЩ:
Руснакът Максим Буров спечели състезанията от Световната купа в дисциплината ски -свободен стил - скокове.

13.01, Зигулда, Латвия:
Руснакът Семьон Павличенко спечели етепа от Световната купа по спускане с шейни.
Латвийската щафета на балтословяните спечели етапа от Световната купа по спускане с шейни.
Оберхоф, Германия:
Руската женска щафета 4х6 км спечели етапа от Световната купа по биатлон.
Руската мъжка щафета 4х7,5 км спечели етапа от Световната купа по биатлон.
Вал ди Фиеме, Италия:
Полякът Давид Кубацки спечели етапа от Световната купа по ски скокове.

12.01, Зигулда, Латвия:
Калгари, Канада:
Казачката Юлия Галишева /де факто рускиня с руса коса и сини очи/ спечели етпа от Световната купа в дисциплината "бабуни" от ски - свободен стил.
Алтенберг, Германия:
Рускинята Татяня Иванова спечели състезанията от Световната купа по шейни.
Сидни, Австралия:
Чехкинята Петра Квитова спечели титлата от ВТА турнира в този австралийски град.
Германия:
Руският отбор по шпага спечели състезанията от Световната купа.
Полша:
Рускинята Ина Дериглазова спечели етапа от Световната купа по рапира.

11.01, Оберхоф, Германия:
Руснакът Александър Логинов спечели спринта в биатлона от Световната купа.

04.01, Алтенберг, Германия:
Рускинята Елена Никитина и руснакът Александър Третяков /олимпийски шампион от Сочи/ спечелиха етапа от Световната купа по скелетон. И двамата са водачи в общото класиране за надпреварата.

На снимката: Москва Сити

Обобщение: Димитър КУНЕВ - Български и Словянски




Потребител:


Коментар:

1. Потребител: муспи     Дата: 2013-11-11 17:28:19    
- Евреи и комунисти, две крачки пред строя! Нито един?! Взвоод огън наред!