Последно качено
Ще успеем ли да защитим децата от онлайн сексуална експлоатация и злоупотреби?
АЗИАТСКИЯТ ФЕСТИВАЛ 2026 ПОДКРЕПЯ КАУЗАТА НА СДРУЖЕНИЕ "ДЕЦА С ОНКОХЕМАТОЛОГИЧНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ"
НОВО ГЕНЕРАЛНО КЛАСИРАНЕ в ЕКТ
Български стартъп обяви безплатни консултации за малкия бизнес
Видео новини
Тайна славянска цивилизация
Шойгу: Ние сме силата
Снимки
Реклама
Йордан Йорданов
фаянс, теракот, ВиК
гр.Варна 9000
ул."Д-р Пискюлиев" 12 вх.Б,ет.5
GSM: 0899 081 200
Д.тел: 052 606 302
ЕТ "Зора" - Варна
Георги Димов - мениджър
тел: 0887/663699
Българска кухня Яна
доставка по домове и работни места
гр.Варна 9000
бул. "Мария Луиза" №1
Тел: 603 473
GSM: 0899 945 791
Място за вашата реклама
Най-четени статии
1.
МИГРАНТИ в Мурманск посегнаха на рускиня: 18 в болница,..
[28] (94952)
2.
Философските "тайни" на сло/а/вянската глагол..
[41] (84015)
3.
"Побити камъни": Историческа пресконференция ..
[25] (43426)
4.
ГЕРМАНКА в ЮТуб: Ние изнасилени, мъжете ни пребити!
[0] (41400)
5.
ФАЩ - СВЕТОВЕН УБИЕЦ № 1
[1] (37867)
Най-коментирани статии
1.
Президентът на Новия свят!
[91] (23358)
2.
ПРАВОСЛАВНА РУСИЯ ОТНОВО ДО НАС В ТРУДЕН МОМЕНТ
[78] (29943)
3.
Наш дисидент връща писмо на Клинтън
[55] (20543)
4.
Защо нарекохме "Националист" е-вестника
[50] (18255)
5.
Защо рускините раждат, а българките – не?
[45] (10842)
Последните пет новини
1.
Наука/Любопитно/Вицове
[2] (32309)
2.
СЛОВЯНСКИ НОВИНИ
[3] (31976)
3.
Водещи новини за деня - Българско
[0] (31175)
4.
Спорт
[0] (30336)
5.
Свят
[2] (8949)
Предстоящи събития
07.06.2026
-
09.06.2026
ЗВЕРСТВАТА на българската буржоазия преди 9 Септември
[28] (37878)
Всички последни футболни резултати от Европа и Българск..
[0] (46596)
ПРЕСТЪПЛЕНИЯ на Запада срещу човечеството и Словянски п..
[4] (10411)
ЕСъд призна "документите" за вина на Русия в ..
[2] (14444)
СТАЛИНГРАД: "Всички тук сме мъртви!"
[1] (15618)
Най-смешните постинги във форумите
[7] (23794)
Календар "Родолюбие"
[1] (15921)
Зарибяват с национална лотария
[142] (80442)
Избор Гл. ред: Олимпиадата в 3 седмици - революционно п..
[3] (16613)
Избор Гл. Редактор: Преди Катин полските власти са убил..
[8] (19329)
ПЛАЩАНЕ НА МЕСТНИ ДАНЪЦИ И ТАКСА БИТОВИ ОТПАДЪЦИ В ОБЩИ..
[15] (58083)
ХАЗАРИТЕ - един евреин за "така наречените евреи&q..
[42] (81819)
11 Септември - Ден за разплата
[43] (9501)
България, която изгубихме
[47] (39198)
АВТОРИ В Е-вестника
[7] (18876)
Митрополит Кирил де факто осъди гейовото нахалство
[50] (14454)
Двама славянски водачи във Варна
[62] (22541)
Проблемите правят Запада все по-алчен, но и по-тъп
[42] (9522)
ВСИЧКИ ВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ ВАРНА
[8] (42742)
Секретен документ на САЩ доказва, че "македонците&..
[34] (45565)
Избор Гл. редактор: Евреин е идеологът на македонския е..
[95] (37122)
Хюсеин уби Денислав. А съдът?
[7] (26158)
Снимка на седмицата
Лора Грантова
Видео на седмицата
Фронт насионал № 1
Моцарт
Навигация
Начало
Категории:
Варна
България
Новини
Свят
Спорт
Култура
Аз тийнейджър
Икономика
Наука и технологии
Законът
Контакти
Символи
Анкета
За кого ще гласувате за НС през 2026?
1) ВЪЗРАЖДАНЕ
2) За Радев
3) ГЕРБ
4) Новия Бардак
5) ДВУличие
6) Чалгарите
7) Лъжесоциалистите
8) Ръждивата кама
9) Друго
RodinaBG.com
България над всичко
Прегледи: 1137 - Коментари: 0
Костадинов: Евродемокрацията срази и БДЖ
ПЪТЕШЕСТВИЕ на КОСТАДИНОВ с влак:
Утре започва работата на новия парламент, и тъй като не бързам, реших да пътувам за София с влак. Ще споделя накратко впечатленията си, защото отдавна не бях пътувал така и очевидно са настъпили много промени.
1. Както казах, не бързам, затова се качих на влак. Пътят до София е точно седем часа и половина. От повече от 20 г няма експресен влак и ако имате бърза работа, влакът не е вашето средство за превоз.
2. На жп гара Варна сутринта имаше цифром и словом 10 души. С наближаването на отпътуването перонът малко се пооживи, но в крайна сметка в момента в целия вагон я има 20 души, я не. С две думи - влакът е почти празен.
3. Композицията има само 3 вагона. Когато бях студент и пътувах кажи речи всяка седмица с влака, толкова вагони имаха само пътническите влакове. Експресите и бързите влакове имаха двойно и тройно повече вагони. Но пък като няма пътници, няма да има и вагони, логично.
4. Вагоните нямат нищо общо с тези преди. Старите вагони бяха с отделни купета, новите са като автобуси, купета няма. Така преди се возехме само в пътническите влакове, сега очевидно това е "европейски" стандарт.
5. Самите вагони отвън са силно изрисувани и нацапани с поне 5 слоя графити и нецензурни надписи, каращи ги да приличат на кофи за боклук на колела. Очевидно това не прави впечатление на никого.
6. Да се върна на жп гарата. Запустяла е, празна, с неработещи магазинчета, ръжда и олющена боя навсякъде. А това е гарата на третия по големина град в България...
7. Същата е картината и по останалите гари по пътя - разруха, разруха и разруха. Паднали покриви на гарите, буренясали перони, ръждясали табели и почти никакви хора. България, гледана от влака, прилича на декор от филм за зомби-апокалипсис. Единствената утеха е разкошната ни природа, която, честно казано, категорично не заслужаваме да притежаваме.
8. Накрая, като финал, през по-голямата част от пътя покритието на мобилните телефони е екзотика. Ползването на интернет и телефонни разговори не е невъзможно, но е приключение, изпълнено с много силни усещания и най-добри пожелания към майките на мобилните оператори, БДЖ и каквото още се сетите.
Това е положението. Разруха, упадък и бавно, незабележимо гниене на всички тъкани на държавността. На половината българи не им пука за това, на почти всички от другата половина дори им харесва и наричат това "прогрес и напредък в Клуба на богатите". Остават 138 000 българи, на които това не само, че не им харесва, но и се борят да го променят. И точно поради тази причина ние, възрожденците, сме наричани как ли не - луди, радикали, крайни, опасни. Защото искаме нещо много опасно в едно умиращо и деградиращо общество. Искаме да живеем достойно в свободна и независима България.
Нещо, за което няма да спрем да се борим, независимо от всичко!
Бел.Ред. националистБг.ком и РодинаБг.ком: А някои говорят за светло европейско настояще и още по-светло европейско бъдеще... Реалността е, че Баба европа убива България демографски, икономическо, морално, интелектуално, здравно...
Потребител:
Коментар: