Прегледи: 314 - Коментари: 2
ЛУДОГОРЕЦ само с равен, Резултати и класиране Лига Европа

ЛУДОГОРЕЦ само с равен, Резултати и класиране Лига Европа ЛУДОГОРЕЦ само с равен, Резултати и класиране Лига Европа

В живота желаното не е действително.

В това се убедиха 15-те хиляди привърженици на разградския отбор на стадиона "Лудогорец Арена" и милионите български телезрители. След като поведоха с гол на Марселиньо, който довкара топката след избит удар с глава от Вандерсон от вратаря на "Брага".

При преброяване на сериозните голови положения "Лудогорец" има предимство с 2:1 или поне 1,5 : 1, но се брои само крайният резултат. А той е 1:1. Удар с глава на Франсержио в 83-та оформи развръзката.

Иначе първото полувреме мина при сериозно превъзходство на отбора на Кирил Домусчиев и треньора Димитър Димитров. Редяха се опасност след опасност, като малко остана Моци, Пластун, Вандерсон и Мисиджан да открият головата сметка. Португалците започнаха да играят над границата на твърдостта, "орлите" не останаха по-назад. Димитров явно беше решил да не рискува и нямаше тотални атаки с целия отбор, само при центрирания от ъглови или свободни удари се включваха Моци и Пластун.

Второто полувреме бе с поделено надмощие, но вместо да поведат с 2:0, разградчани допуснаха изравняването. Този резултат е крачка напред към излизане от групата на Лига "Европа" към 1/16 финалите, но само при победа в следващото домакинство над Башакшехир Лудогорец може да е сигурен първи в класирането. Равният резултат срещу "Брага" дава предимство на българския отбор срещу португалците при равен брой точки, а при две победи на Хофенхайм българите остават втори или трети.

На разградчани им остават домакинство срещу истанбулци и гостуване в Германия, но умората в последните минути във Вандерсон, Мисиджан, Сисиньо и останалите не дава пълна гаранция за продължаване в турнира. Все пак "Лудогорец" доказа, че са един класен, над средноевропейско равнище отбор, а хореогарфията на привържениците /на долната снимка/ бе впечатляваща.

"Лудогорец" има сериозен шанс да спечели групата, което носи и доста швейцарска валута и точки за личния отборен коефициент.

Забележка: С шрифт са отбелязани носителите на Еврокупи, с керемидка /^/ - финалистите в Евротурнирите, а със звездичка /*/, съответно броя им – елиминираните от български отбори.