Прегледи: 22645 - Коментари: 0
Всички последни футболни резултати от Европа и Българско

Всички последни футболни резултати от Европа и Българско

Дербита в Европа:
Австрия: Залцбург^ шампион 2.Рапид В^ 3.ЛАСК
Белгия: Брюж^шампион 2.Роял Антверп 3.Андерлехт
Гърция: Олимпиакос**/шампион/ 2.Арис 3.АЕК
Нидерландия: Аякс** шампион 2.ПСВ Айндховен* 3.АЗ 67 Алкмаар^
Португалия: Спортинг шампион 2.Порто 3.Бенфика
Румъния: Стяуа** шампион 2.ЧФР Клуж 3.Университатя Крайова*
Сърбия: Цървена звезда* шампион 2.Партизан^*** 3.Чукарички*
Турция: Бешикташ шампион 2.Галатсарай 3.Фенербахче
Украйна /Рус дефакто/: Динамо К** шампион 2.Шахтьор* 3.Заря
Унгария: Ференцвароши***/шампион/ 2.Пушкаш Академи 3.Фехервар
Франция: Лил шампион 2.ПСЖ 3.Монако^***
Шотландия: Глазгоу Р* шампион 2.Селтик 3.Хиберниън
Забележка: Със звездички * - съответно броя им, са отбелязани отборите, които са били елиминирани от български в Евротурнирите, с шрифт - носителите на поне една клубна Еврокупа и с керемидка^ - финалистите в Евротурнирите.

Снимка: Антон Стоянов: Приятел на РодинаБг.ком

България
IХ кръг:
Берое - Арда 1:1
Локомотив Пд - Ботев Пд 1:1

19,00: ЦСКА 1948 - Царско село
Неделя, 16,30: ЦСКА-София - ФК Левски
19,15: Лудогорец - Ботев Вр
Понеделник, 17,30: Пирин - Черно море
20,00: Локомотив Сф - Славия

ЦСКА-София - Лудогорец отл
Локомотив Пд - Пирин отл
Арда - ЦСКА-София отл
Локомотив Сф - ЦСКА-София отл
Арда - Лудогорец отл
Класиране:
1.Ботев Пд 5п 3р 1з 11:7г 18т
2.Славия 5 2 1 10:6 17
3.Лудогорец 5 0 1 16:3 15
4.ЦСКА-Сф 4 1 1 11:5 13
5.Берое 4 1 4 11:12 13
6.Черно море 3 3 1 8:5 12
7.Арда 2 3 2 8:5 9
8.Ботев Вр 2 3 3 8:12 9
9.Локомотив Сф 2 3 2 6:10 9
10.ФК Левски 2 2 4 9:13 8
11.Локомотив Пд 1 4 3 6:8 7
12.Царско село 1 3 4 3:8 6
13.ЦСКА 1948 1 2 5 12:18 5
14.Пирин 1 0 6 9:15 3

Бундеслига - Германия
VI кръг:
Гройтер Фюрт - Байерн М 1:3
Байер Л - Майнц 05 1:0
Хофенхайм - Волфсбург 3:1
Унион - Арминия 1:0
Айнтрахт Фра - Кьолн 1:1
РБ Лайпциг - Херта 6:0

19,30: Борусия М - Борусия Д
Неделя, 16,30: Бохум - Щутгарт
18,30: Фрайбург - Аугсбург
КЛАСИРАНЕ:
1.Байерн М 5п 1р 0з 23:5г 16т
2.Волфсбург 4 1 1 8:5 13
3.Байер Л* 4 1 1 16:7 13
4.Майнц 3 1 2 6:3 10
5.Борусия Д 4 0 1 17:10 9
6.Фрайбург 2 3 0 6:4 9
7.Кьолн 2 3 1 10:8 9
8.Унион* 2 3 1 8:9 9
9.Херта 2 0 4 7:18 6
10.Хофейнхайм* 2 2 2 11:8 8
11.Аугсбург 1 2 2 2:8 5
12.РБ Лайпциг 2 1 3 12:7 7
13.Арминия 0 4 2 3:6 4
14.Щутгарт** 1 1 3 9:12 4
15.Айнтрахт Фра 0 5 1 6:8 5
16.Борусия М 1 1 3 5:9 4
17.Бохум 1 0 4 4:13 3
18.Гройтер Фюрт 0 1 5 4:16 1

Англия
VI кръг:
Челси - Манчестър С 0:1
Манчестър Юн - Астън Вила 0:1
Евертън - Норич 2:0
Лестър - Бърнли 2:2
Уотфорд - Нюкясъл 1:1
Лийдс - Уест Хям 1:2

19,30: Брентфорд - Ливърпул
Неделя, 16,00: Саутхямптън - Уулвърхямптън
18,30: Арсенал - Тотнъм
Понеделник, 22,00: Кристъл Палас - Брайтън

Лестър - Манчестър С отл
Класиране:
1.Ливърпул* 4п 1р 0з 12:1г 13т
2.Челси 4 1 1 12:2 13
3.Манчестър Юн 4 1 1 13:5 13
4.Брайтън 4 0 1 7:4 12
5.Манчестър С 3 1 1 11:1 10
6.Евертън 3 1 1 10:7 10
7.Астън Вила 3 1 2 9:7 10
8.Тотнъм 3 0 2 3:6 9
9.Уест Хям 2 2 1 11:7 8
10.Брентфорд 2 2 1 5:2 8
11.Уотфорд 2 0 3 6:8 6
12.Лестър 2 0 2 5:7 6
13.Арсенал 2 0 3 2:9 6
14.Кристъл Палас 1 2 2 5:8 5
15.Саутхямптън 0 4 1 4:6 4
16.Уулвърхямптън^ 1 0 4 2:5 3
17.Лийдс 0 3 2 5:12 3
18.Нюкясъл 0 2 3 6:13 2
19.Бърнли 0 1 4 3:9 1
20.Норич 0 0 5 2:13 0

Испания, Ла Лига
VII кръг:
Алавес - Атлетико М 1:0
Валенсия- Атлетик Б 75-та: 0:1

19,30: Севиля - Еспаньол
22,00: Реал М - Виляреал
Неделя, 15,00: Майорка - Осасуна
17,15: Барселона - Леванте
19,30: Реал Сос - Елче
Райо Валекано - Кадис
22,00: Бетис - Хетафе
Понеделник, 22,00: Селта - Гранада

Отл Виляреал - Алавес
Отл Севиля - Барселона
Класиране:
1.Реал М 5п 1р 0з 21:8г 16т
2.Атлетико М 4 2 1 9:6 14
3.Реал Сос* 4 1 1 9:8 13
4.Севиля 3 2 0 8:2 11
5.Валенсия* 3 1 1 11:6 10
6.Райо Валекано 3 1 2 10:6 10
7.Барселона 2 3 0 8:5 9
8.Бетис 2 3 1 9:7 9
9.Атлетик Б^* 2 3 1 5:3 9
10.Осасуна 2 2 2 7:9 8
11.Майорка 2 2 2 4:9 8
12.Виляреал 1 4 0 6:3 7
13.Еспаньол^ 1 3 2 4:5 6
14.Кадис 1 3 2 6:8 6
15.Елче 1 3 2 4:7 6
16.Леванте 0 4 2 6:10 4
17.Селта 1 1 4 5:9 4
18.Гранада 0 3 3 5:11 3
19.Алавес^ 1 0 5 2:11 3
20.Хетафе 0 0 6 1:10 0

Серия "А" - Италия:
VI кръг:
Специя - Милан 1:2

19,00: Интер - Аталанта
21,45: Дженоа - Верона
Неделя, 13,30: Ювентус - Сампдория
16,00: Емполи - Болоня
Сасуоло - Салернитана
Удинезе - Фиорентина
19,00: Лацио - Рома
21,45: Наполи - Каляри
Понеделник, 21,45: Венеция - Торино
Класиране:
1.Милан 5п 1р 0з 12:3г 16т
2.Наполи 5 0 0 14:2 15
3.Интер 4 1 0 18:5 13
4.Рома* 4 0 1 12:5 12
5.Аталанта 3 1 1 6:4 10
6.Фиорентина 3 0 2 8:9 9
7.Лацио* 2 2 1 12:7 8
8.Болоня 2 2 1 7:10 8
9.Торино^ 2 1 2 8:5 7
10.Удинезе* 2 1 2 6:7 7
11.Емполи 2 0 3 5:8 6
12.Сампдория 1 2 2 5:7 5
13.Ювентус* 1 2 2 7:8 5
14.Сасуоло 1 1 3 5:7 4
15.Верона 1 1 3 8:11 4
16.Дженоа 1 1 3 7:12 4
17.Специя 1 1 4 8:15 4
18.Венеция 1 0 4 3:10 3
19.Каляри 0 2 3 7:13 2
20.Салернитана 0 1 4 4:14 1

Русия
IХ кръг:
Химки — Локомотив М 0:0
Зенит — Крылья Советов 2:1

19,00: Спартак М — Уфа
Събота, 14,00: Динамо — Рубин
16,30: Ростов — Ахмат
19,00: Краснодар — Сочи
Неделя, 17,00: Урал — Арсенал
19,00: Нижний Новгород — ЦСКА
Класиране:
1.Зенит 7п 2р 0з 21:10г 23т
2.Локомотив 4 5 0 12:7 17
3.Динамо^* 5 1 2 12:8 16
4.Сочи 5 0 3 12:6 15
5.Рубин 4 2 2 13:8 14
6.Краснодар 4 1 3 14:9 13
7.ЦСКА* 4 1 3 12:9 13
8.Нижний Новгород 3 2 3 11:11 11
9.Уфа 3 2 3 11:12 11
10.Спартак 3 1 4 8:8 10
11.Криля Советов 3 1 5 10:13 10
12.Ахмат 3 0 5 9:14 9
13.Арсенал 2 2 4 12:17 8
14.Химки 1 4 4 8:15 7
15.Ростов 1 3 4 12:19 6
16.Урал 0 3 5 2:13 3




Потребител:


Коментар: