Над 2000 националисти дефилираха в София в "Луков марш" в чест на героя от войните генерал Христо Луков.

Икономиката на Китай бележи ръст от 6,6 % за 2018 г, а западните икономики са в реален застой - Западна Европа /де факто ЕС/ има ръст от 1,5 %, а САЩ съвсем малко повече - 2,3 %.

ГЕРБ се гушнаха с антибългарската ДПС и изпълниха заповедта на Козяк за Ф-16. Българско де факто е под САЩ-робство. За чест н...

Спорт

Спорт

2019:

20 февруари, Раубичи, Белорусия:
Българинът Красимир Анев спечели европейската титла в дисциплината 20 км биатлон, като изпревари 8 биатлонисти, които са преди него в общото класиране за Световната купа.

15 февруари, Оре, Швеция:
Българинът Алберт Попов влезе в престижната трийсетица на Световното първенство по ски алпийски дисциплини, като зае 29-то място в дисциплината гигантски слалом. Попов никога не е влизал в първите 30 и в Световната купа.

05 февруари, Парк Сити, САЩ:
Бъ...

Наука/Любопитно/Вицове

2019:

Варна /Милен Миланов, историк/:
Установи се, че Левски е имал татуировка.

Тя:
- Чух Ви и първия път, но е удоволствие да го чувам пак.

Москва:
Отишъл Путин на риболов, хванал златната рибка.
Тя го пита: "Кажи първото от трите си желания, какво искаш!"
Той й отговаря...

СЛОВЯНСКИ НОВИНИ

2019:

17 февруари, Коне, Италия:
Руснакът Александър Болшунов спечели дисциплината 15 км ски в класическия стил от ските северни дисциплини в състезания от Световната купа.

16 февруари, Лейк Плесид, САЩ:
Олимийският шампион от Сочи руснакът Александър Третяков спечели състезанията по скелетон от Световната купа, където е едноличен водач. На второ място е балтословянинът от Латвия Мартин Дукурс.
Москва, Русия:
Руснакът Станислав Никитин спечели състезанията по ски скокове в ските свобод...