Днес се навършват 95 години от организирания от евреина Марко Фридман атентат срещу български генерали и офицери, герои от войните за Национално обединение в църквата "Св. Крал" /днес "Св. Неделя"/. Този юдеин получава инструкции от ционисти от Виена, оттам получава и материаалите за взрива. Той внушава на българи да убиват българи. Разделението между българите е по вина на ционисти.

Трябва да се въведе полицейски час. Това каза ...

Спорт

Спорт

2020:

На 15 октомври два български клубни отбора - Лудогорец и ЦСКА-София стартират в Груповата фаза на футболната Лига "Европа".

15 февруари, Рим:
Мими Христова стана европейска шампионка в категория до 65 кг в свободната борба.

13 февруари, Рим:
Българката Миглена Селишка стана европейска шампионка в категория до 50 кг в свободната борба.

12 февруари, Рим:
Българинът Едмонд Назярян стана европейски шампион в категория до 55 кг в класическата борба.

03 януари, Сид...

Наука/Любопитно/Вицове

2019:

19 януари, Москва:
Учени от Националния изследователски институт /НИИ/ "А.А. Смординцев" са успели да отделят първия пълен геном на новия коронавирус, предава Министерството на здравеопазване на страната. "Специалисти ... са отделили от материала на пациент с Ковид-19 първия пълен геном на коронавируса SARS-CoV-2" - се казва в съобщението.

Варна /Милен Миланов, историк/:
Установи се, че Левски е имал татуировка.

10 октомври, Париж:
Тенис - Открито първенство на Франция за жени: 100 % словянски финал: Полякинята Ига Швьонтек победи ужамериканката София Кенин/а/, която е 100 % рускиня с 6:4, 6:1.

21 септември, Рим:
След 6 месеца пауза в тенис календара Новак Джокович спечели турнира Мастърс /1000 точки/ на клей в италианската столица. ФАЩ-ръководството на Откритото им тенис първенство отстрани незаконно сърбина заради абсолютно неволен удар с топка на страничен съд...